LOKALITA
Kdeže se Mikulov nachází?

Je to vesnice nebo město?

Kdeže se Mikulov nachází? Je to vesnice nebo město? Dávají zde lišky dobrou noc? Mikulov je perla jižní Moravy, nebo dokonce perla celé Moravy. Nádherná zákoutí historického centra, zámek, Kozí hrádek, vápencové podloží, zatopený lom, nedaleká Pálava, Ditrichsteinská hrobka, to jsou jen malé střípky v mozaice tohoto nádherného kraje. Nad tím vším tiše bdí Svatý kopeček s široko daleko viditelnou bílou kaplí sv. Šebestiána. Kulturní a sportovní zázemí poskytující samotný Mikulov a jeho okolí, je již známé po celém světě. Galerie, vinotéky, akce typu Pálavské vinobraní, dokonalá gastronomie, okolí protkané sítí cyklostezek anebo nedaleká přítomnost Pálavských vrchů společně s Mušovskými jezery, nabádají k tajuplným procházkám a k zamyšlení v některém ze stylových vinných sklípků. Propadněte vřelému a vroucímu jižnímu stylu zdejšího podnebí!

PARKOVÁNÍ

Každá bytová i nebytová jednotka má v areálu X28 vyhrazené parkovací místo, které je součástí ceny bytu.

OBČANSKÁ VYBAVENOST

Výborná občanská vybavenost Mikulova je samozřejmostí. Nachází se zde nákupní centra Tesco, Billa, Lidl. Sportovní vyžití je zaručeno množstvím venkovních i vnitřních hřišť, fotbal, volejbal, sportovní hala apod. Novinkou je jistě i nově zrekonstruované koupaliště. V docházkové vzdálenosti se nachází škola, školka, úřady, lékárny, doktoři a mnoho dalšího. O zábavu se postará množství restaurací, kaváren, vináren, vinoték, vynikajících bister a další skvěle hodnocené podniky. A procházky můžete trávit touláním se po samotném Mikulovu parky, zámek, náměstí a jeho přilehlém okolí, svatý kopeček a samozřejmě Pálava.

DOPRAVA

Z Brna směrem na Vídeň vede dálnice D52, která plynule navazuje na rychlostní komunikaci R52, jež pokračuje až do Mikulova a směrem ke státní hranici s Rakouskem. Tímto je zaručena vynikající dopravní dostupnost autem. Samozřejmě do Mikulova se lze snadno dostat i autobusem nebo vlakem.

Obchvat bude,
doprava na frekventované silnici při průjezdu městem spadne na úplné minimum. Naprostý klid pro rezidenční bydlení.

Plánovaný obchvat Mikulova na mapě
Informační leták ŘSD k obchvatu Mikulova